Czy przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie?

Jestem 40 letnia kobieta,ktora nie ma dzieci..baa chcialaby bardzo:) czy przezycia z dziecinstwa tj..molestowanie przez ojczyma 6 letniej dziewczynki moga miec teraz taki odzew..blokada...procz tego zamykanie sie czasem na ludzi,unikanie niektorych osob,itd..prosze o porade co zrobic..za kazda odpowiedz bede wdzieczna:)

Szanowna Pani, oczywiście, że przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie, na sposó widzenia świata, sposób myslenia, interpretowania wydarzeń, nadawania ludziom intencji, itp. Pytanie brzmi w jaki sposób to wpłynęłó i jaki efekt teraz wywołuje. To jednak wymaga szerszej diagnozy i przyjrzenia się.
Pozdrawiam

Witam Panią
Bolesne, traumatyczne doświadczenia z przeszłości
negatywnie wpływają na wszystkie obszary funkcjonowania
Niestety, molestowanie seksualne pozostawia trwały ślad
w psychice człowieka.
Przeżyła Pani traumę, zbezczeszczono Pani ciało,
pogwałcono wszystkie Pani prawa, zabrano Pani dzieciństwo
i poczucie bezpieczeństwa.
Dlatego zrozumiałe jest, że przeszłe traumatyczne
wydarzenia odcisnęły w Pani duszy piętno i przyniosły
wiele trudności i cierpienia w życiu dorosłym,
a także zabrały całą radość życia i wiele, wiele więcej.
Niestety, nie zdoła Pani cofnąć czasu ani zmienić
przeszłości, ale może Pani zacząć tworzyć
lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się”
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii.
Nie mogę obiecać Pani, że na pewno zostanie Pani mamą,
ale zapewniam, że wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu i odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, przeżycia z dzieciństwa, zwłaszcza traumatyczne, mają wpływ na naszą przyszłość, mogą wpływać na naszą rzeczywistość, odbieranie innych osób, powodować brak zaufania. Proszę skorzystać z psychoterapii. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl