Czy przy alergii można mieć gorączkę oraz powiększenie i ból węzłów chłonnych?

Płeć: kobieta Wiek: 33 lata. Jestem alergiczką, uczulona na w sumie wszystkie drzewa z I i II grupy, oraz chwasty, grzyby, sierść psa, jad owadów. Z moją alergią bywa różnie, trzy lata temu przebiegała ciężko, włącznie z napadami duszności i konieczności używania inhalatorów w czasie napadu duszności. Dwa lata temu i rok temu wystarczyły tylko krople do oczu. Najbardziej doskwiera mi swędzenie oczu, katar, oraz swędzenie gardła i uszu. Biorę jedna tabletkę c*** na dzień oraz krople do oczu c*** , krople do nosa p***. Niestety nawet jeśli objawy na chwilę ustają to i tak czuję się kiepsko, tzn. mam ciągle stan podgorączkowy (37.2-37.5), rozbicie, bolesność skóry i węzłów chłonnych. Czy to normalne przy alergii? Z innych stale przyjmowanych leków zażywam d*** w dawce 600mg/dobę Pozdr. Patrycja ,

ponad rok temu

Witam,

Takie objawy jak gorączka/stan podgorączkowy, powiększenie i ból węzłów chłonnych, uczucie rozbicia sugerują tło infekcyjne, nie są charakterystyczne dla alergii, zwłaszcza jeśli nie występowały wcześniej. Wskazana jest wizyta u lekarza POZ, który będzie miał możliwość dopytać o więcej informacji oraz zbadać Panią, a w razie potrzeby zlecić badania dodatkowe. Na podstawie tak uzyskanych informacji zaleci odpowiednie postępowanie, gdyż samo leczenie alergii nie pomoże zwalczyć wymienionych dolegliwości.

Pozdrawiam