Czy przy anginie należy ciągle leżeć w łóżku?

Witam mam anginę biorę antybiotyk klacid juz 5 dni ale dolegliwości nie ustępują nadal mam bardzo żółte zaczerwienione gardło białego " gula " na podniebieniu , bolące ucho gardło , uciażliwy kater i kaszel , nie mam pojęcia co już robić . Mam również pytanie czy przy anginie trzeba cały czas leżeć w łóżku ?

leżenie nie, ale myślę że jest mało skuteczny antybiotyk, uważam że się pan tym nie wyleczy, będzie się ciągnąć lub trzeba bedzie inny antybiotyk dać, oczywiście musiałbym zbadać