Czy przy anoreksji po spożyciu czegokolwiek robi się wzdęte jelito grube?

Dzień dobry. Mam 17 lat i jestem chora na anoreksję. Leczenie w szpitalu zaczynam dopiero około lipca. Do tego czasu staram się jeść tyle, by ''przeżyć''. Jest jednak uciążliwy problem - nawet gdyby moja psychika chciała zjeść więcej, to nie mogę tego zrobić, ponieważ po zjedzeniu czegokolwiek czy wypiciu np. szklanki herbaty, strasznie robi mi się rozdęte jelito grube, odstaje wtedy jak twardy, nadęty balon. Z prawej strony brzucha nie powiększa mi się tak nigdy! To uczucie jest okropne! Kiedyś, gdy nie miałam anoreksji, nie miałam i nie czułam takiego czegoś, tym bardziej po zjedzeniu, np. jednej kanapki, jestem wtedy wzdęta po lewej stronie (jelito grube) :( Wtedy aż chęci do jedzenia w ogóle mi odchodzą :( Te nadęcie jelita grubego przechodzi dopiero po jakimś czasie, czasem nawet po kilku godzinach, w przeciwieństwie do prawej strony brzucha, która nie robi się taka twarda, wzdęta po zjedzeniu czy napiciu. Czy to typowe przy anoreksji?

Po nocy, jak wstaję i nic jeszcze nie zjem ani nie wypiję, to mam wyrównany brzuch po obu stronach pępka. Zastanawia mnie, dlaczego tak się dzieje i czemu akurat po lewej stronie to jelito grube robi się takie twarde, wzdęte i mogę obserwować, jak zmienia kształty? Kiedy będę mogła znów normalnie mieć po zjedzeniu czy napiciu się. Tym bardziej, że się tak dzieje po niewielkiej ilości. To bardzo frustruje i nie mam wtedy ochoty nic jeść, bo czuję się taka pełna i tak mi wtedy to odstaje, jakby miało mnie rozerwać :(

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Ci jak najszybszą wizytę u lekarza rodzinnego, który skieruje Cię na odpowiednie badania diagnostyczne. Opisywane przez Ciebie zaburzenia pracy jelit nie należą do typowych objawów, lecz powikłań anoreksji. Takie objawy mogą być bardzo niebezpieczne - zwłaszcza, jeśli z tego powodu ograniczasz picie płynów. Oczekując na przyjęcie do szpitala, konieczne jest okresowe monitorowanie stanu Twojego organizmu: badanie lekarskie oraz badania laboratoryjne.

Serdecznie pozdrawiam