Czy przy antybiotyku powinnam brać leki osłonowe?

Dzień dobry, internista przepisał mi lek Xifaxan 200mg ze względu na trwające od wielu lat dolegliwości typu wzdęcia, gazy. Niestety nie zapytałam czy przy antybiotyku powinnam brać leki osłonowe, czy też powinnam osłone stosowac po kuracji ? roszę o odpowiedź, Jaką osłonę powinnam brać i kiedy ? W domu posiadam specyfik "Biotyk". Będę wdzięczna za odpowiedź. Klaudia.

W czasie coś z lactobacillus em i/lub saccaromyces boulardi potem po abx coś bardziej zaawansowane np sanprobi Super formuła

Jak najbardziej, probiotyki są wskazane w przypadku stosowania xifaxanu. Flora bakteryjna naszego organizmu regeneruje się dość długo, więc spokojnie może Pani stosować probiotyki po zakończonej kuracji, może to przyspieszyć powrót flory bakteryjnej do właściwego poziomu.