Czy przy aparacie HYRAX jest możliwa prawidłowa wymowa?

Czy przy leczeniu aparatem hyrax mozliwa jest prawidlowa wymowa? Np. przy miesiacu aktywnych cwiczen?

Każdy aparat założony na podniebieniu zajmuje miejsce dla języka upośledzając wymowę. W zależności od tego czy aktualna wymowa jest prawidłowa i stopnia zwężenia szczęki można po kilku tygodniach wrócić do w miarę poprawne mówić.Pozdrawiam