Czy przy astygmatyzmie można orzec niepełnosprawność?

U mojego syna stwierdzono astygmatyzm wrodzony, czyli lewe oko -3,75 cyl 3,25 oś 180: P -4,0 cyl. -0,50 oś 170. Syn ma 10lat. Co to oznacza dla niego i dla nas. Czy mogę się starać o orzeczenie niepełnosprawności.

Witam.istotną jest ostrość wzroku i pole widzenia nic innego. Przepisy są jasne. Aby synek był niepełnosprawny musi nie widzięć 1 okiem a 2 okiem max 0.2.pozdrawiam serdecznie