Czy przy bielactwie nabytym można wykonać zabieg IPL?

Witam, mam 34-letnia kobieta i od kilku lat mam bielactwo nabyte, objawiajace sie latem kilkoma plamami na dloniach i jednej malej kolo ust. Czy jest to przeciwwskazanie do stosowania domowej depilacji laserowej IPL? Dodam, ze po doswiadczniach z roznymi rodzajami depilacji i golenia, ten sposob bylby dla mnie wybawienie.

Dzień dobry, z uwagi na możliwość zaostrzenia procesu chorobowego, nie zaleca się wykonywania zabiegów depilacji zarówno laserowej, jak i światłem pulsacyjnym u osób obciążonych bielactwem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.