Czy przy botoksie można zastosować lek Zentel?

Czy przy botoksie mozna wziąść lek ZENTEL 400 mg.

Jeśli miała Pani zabieg z użyciem toksyny botulinowej w przeszłości, nie ma żadnych przeciwwskazań. Podczas stosowania leczenia przeciwgrzybiczego nie robimy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jeśli więc dopiero Pani czeka na zabieg, radzę go przełożyć do czasu wyleczenia infekcji.

Wszystko zależy od powodu z jakiego miałaby Pani przyjąć Zentel.
Jeżeli wcześniej był wykonany botox i nagle dowiedziała się Pani, że wymaga takiej kuracji to może Pani przyjąć bez konsekwencji na wpływ efektu po botoksie. Jeżeli miałaby Pani wziąć Zentel jako kurację profilaktyczną ( robaczyca w rodzinie) - nie widzę przeciwwskazań. Aktywna robaczyca i nasilone objawy towarzyszące wymagające leczenia Zentelem sugerują powstrzymanie się od zabiegu do czasu ustąpienia objawów,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel