Czy przy braniu leku Pradaxa jest sens robienia tego badania?

Witam serdecznie. Zacznę od tego że na początku marca wykryto u mnie zator płucny niskiego ryzyka, po hospitalizacji dostałam lek Pradaxa na 3 miesiące. Pod koniec trzeciego opakowania mam zrobić badania d-dimerów, i wtedy lekarz podejmie decyzję czy wystarczą trzy miesiące leczenia, czy przedłuży na kolejne trzy. Moje pytanie brzmi czy przy braniu leku Pradaxa jest sens robienia tego badania? Czy ten lek nie spowoduje że wynik będzie fałszywie ujemny? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś inne badania? Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Badanie należy wykonać. Sugeruję stosowanie się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!