Czy przy chorobie Colonic Inetria taki wynik jest normalny?

Witam, mam 25 lat od 2 lat mam problem z zaparciami. Środki na przeczyszczenie typu makrogole, czopki nie zawsze działają. Postanowiłam udać się do proktologa, który zlecił badanie RTG transit time, to badanie wykazało że w ostatnim 6 dniu rtg wszystkie znaczniki stoją w jelicie grubym co wskazuje na rzadką chorobę colonic inertia. Lekarz przepisał Prokit, jednak nie pomaga mi ten lek. Dodatkowo mam objawy refluksu tj. cofanie kwaśnej treści do gardła, zgaga, duszności, oraz napadowy kaszel podczas snu, jakbym się czymś zachłysnęła. Czy te objawy są prawdopodobną przyczyną refluksu? Wracając do problemów z jelitami, lekarz powiedział że powinnam poddać się badaniu kolonoskopii, jednak z powodu obaw przed tym badaniem nie wykonałam go, zbadałam sobie na ,,własną rękę'' badanie kalprotektyny w kale. Wynik to 101. Czy przy chorobie Colonic Inetria taki wynik jest normalny? Czy lepiej wykonać kolonoskopie? Badanie na krew utajoną i na pasożyty ujemny.

Colonic ineritia to stan, w który Pani jelito grube zbyt słabo i wolno transportuje masy kałowe. Nie jest to bardzo rzadkie schorzenie. Jeśli badanie ze znacznikami technicznie wykonano prawidłowo, powinna Pani mieć jeszcze wykonane badania dna miednicy- defekografię i manometrię anorektalną, aby wykluczyć współistnienie drugiej składowej zaparć- niewłaściwą pracę mięśni dna miednicy.
Kalprotektyna na poziomie 100 nie oznacza nic.
Doradzam wykonanie kolonoskopii, tak jak zlecił to lekarz. Powinna Pani być leczona w ośrodku, który kompleksowo zajmuje się tego typu problemami, bowiem część chorych wymaga leczenia operacyjnego z powodu zaparcia, mam na myśli usunięcie części jelita grubego.
Wiecej informacji znajdzie Pani na naszej stronie www.melitamedical.pl