Czy przy ciśnieniu 172/95 trzeba wzywać pogotowie?

Dzień dobry Czy przy ciśnieniu 172/95 trzeba wzywać pogotowie jeśli nawet leki nie pomagają zbić to ciśnienie , czy zagraża ono życiu

Jeśli są niepokojące objawy, zawsze należy wezwać pogotowie, bo nigdy nie da się wcześniej przewidzieć, dla kogo jakie wartości ciśnienia są zagrażające. Jeśli chodzi o Pani konkretne pytanie - trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno są to zbyt wysokie wartości ciśnienia i wymagają konsultacji u kardiologa. Proponuję dokonać więcej pomiarów w ciągu dnia : 3-5x. Serdecznie pozdrawiam.