Czy przy cukrzycy można stosować nasiona Chia?

Witam. W związku z bliżającymi się swiętami planuje zakup preznetu dla mojej babci. Babcia ma cukrzyce, podwyzszony cholesterol. Bierze leki od dobrych kilku lat. Chciałam zapyta czy nasiona chia są odpowiednim produktem dla niej? To znaczy czy mozna łączyc je gdy bierze się leki na cukrzyce itp. Prosze o pomoc.

Witam.

Nasiona Chia są odpowiednim prezentem dla Pani babci, ze względu na to, iż zaleca się ich stosowanie diabetykom ( osobom chorym na cukrzycę), ponieważ spowalniają wchłanianie cukrów i pomagają regulować ich poziom we krwi. Są doskonałym źródłem kwasów omega-3, przez co przyczyniają się do wzrostu stężenia "dobrego" cholesterolu (frakcja HDL) we krwi.

Pozdrawiam.