Czy przy ćwiczeniach i zdrowej diecie można sobie pozwolić na produkty o wysokim IG do owsianki?

Czy przy ćwiczeniach i zdrowej lekkiej diecie mogę sobie pozwolić kilka razy w tygodniu powiedzmy 2-3 na coś o wysokim ig do owsianki? Ten wysoki ig to np 2 kostki białej czekolady, łyżka kaszki manny, łyżka masła orzechowego, bakalie wiem, że są ok. A mleko? 1/2 szklanki 250ml'trowej 1,5% tkuszczu w czymś przeszkadza? Czy to możliwe przy czekoladzie? Zwykle wybieram gorzka 78 albo 85%

Przy tak prowadzonej diecie nie ma problemu z tym, że pojawią się produkty z wysokim bądź średnim IG. W dni treningowej nasz organizm ich potrzebuje w zależności od pory treningu. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych to mogą się pojawić.