Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy depilacji laserowej nie powinno się stosować beta-blokerów?

Dzień dobry, Od ponad pół roku stosuję 1,5 tabletki dziennie propranololu i 1,5 tabletki dziennie Escitil. Chciałabym poddać się zabiegowi depilacji laserowej, jednak przeczytałam, że nie powinno się przy stosowaniu beta-blokerów i niektórych leków depresyjnych. Jednak nie mogę znaleć żadnych szczegółowych informacji na temat związku tych konkretnych lekow i lasera. Bardzo proszę o odpowiedz
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny. Jest to mechaniczne ścieranie naskórka. Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu? Koniecznie obejrzyj nasz filmik.

Dzień dobry, Głównym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest stosowanie leków światłouczulających, w tym herbat ziołowych (dotyczy to wszystkich zabiegów laserowych). Przed wykonaniem zabiegu powinna być przeprowadzona konsultacja podczas której powinna Pani poinformować osobę, wykonującą zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach, suplementach. Po zabiegach laserowych konieczne jest stosowanie kremów z filtrem SPF. Pozdrawiam serdecznie.

umów wizytę 0

Chodzi to, by przed zabiegami laserowymi wystrzegać się leków/ziół o działaniu światłouczulającym.

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety