Czy przy diecie w kandydozie można jeść owoce i słodkie warzywa?

czy przy diecie w kandydozie można jeść owoce i słodkie warzywa buraki i marchewkę. Dieta przecież wyklucza wszelkie postaci cukru.

Witam,

przy kadydozie proszę uważać na słodkie owoce. Cukier stanowi bowiem doskonałe środowisko bytowania grzybów.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Surową marchewkę można chrupać bez problemu, gotowana jest już niestety źródłem cukru i w kandydozie nie powinna być używana.