Czy przy dłuższym stosowaniu lek Anafranil może obniżać poziom inteligencji?

Czy lek anafranil na dłuższą metę obniża inteligencję i czy w trakcie stosowania pogarsza się pamięć i rozumowanie? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ wykonuję pracę intelektualną.

Inteligencja , pamięć czy myślenie, zatem procesy poznawcze, mogą ulegać znaczącej nieodwracalnej zmianie na skutek choroby albo urazów Centralnego Układu Nerwowego. Objawy czasowego pogorszenia mogą być skutkiem zażywania leków takich jak Anafranil, ale po pierwsze nie muszą one wystąpić, po drugie są one odwracalne, po trzecie jeżeli zauważy Pan takie dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem i pomyśleć o zmianie leku.