Czy przy dyskopatii można jeździć na rowerze?

Mam 31 lat i stwierdzono u mnie dykkopatie w odc ledz od l4 do l5. Doznalem urazu 2 tyg temu. Na dziś jest lepiej aczkolwiek odczuwam jeszcze lekki bol. Mam aktywn. fiz przy tym schodzeniu: Czy przy dyskopati mozna jezdzic na rowerze, rolkach oraz chodzic na silownie? Pytam gdyz opinie sa podzielone Tak samo jak to czy mozna plywac innym stylem niz na grzbiecie. Bo znalalzem duzo informacji ze nie mozna plywac zabka a kraul to zdanie sa podzielone. Czy dyskopatia to wyrok jestli chodzi o sport ?

Dzień dobry,
proszę unikać ruchu o gwałtownych przyspieszeniach i zwolnieniach , szczególnie w okresie zaostrzen lub bezpośrednio po nich .
Co do pływania, w okresoe ostrym - ostrożnie t.j. świczenia w wodzie, bez pływania , po cofnięciu się objawów można wracać do dowolnego stylu .
Siłownia- ćwiczenia jak wyżej , przy okresie ostrym z bólem dobrze jest kilka dni odpocząć, ale później prosze już wracać do aktywności , bez dużych obciążeń.
Nie treneowac martwego ciągu .
Sport i ruch jest jednym z najważniejszych elementów zapobiegających zaostrzeniom w przebiegu chororby zwyrondnieniowej kregosłupa.