Czy przy gojącym się owrzodzeniu podudzia można się kąpać w morzu?

Witam Czy przy gojącym się owrzodzeniu podudzia można się kąpać w morzu. Miałam posiew rany w szpitalu, wyszło czyste owrzodzenie bez zakażeń, czy lepiej nie ryzykować kąpieli morskiej? Owrzodzenie jest ok 15 cm nad kostką więc bedzie trudno nie zmoczyć nogi nad morzem. Jakie mogą być tego konsekwencję. Obecnie stosuję opatrunek Jelonet

Radzę nie zamoczyć owrzodzenia w wodzie morskiej, która tak jak zwykła woda może zawierać patologiczne bakterie. Konsekwencją zakażenia owrzodzenia może być brak możliwości wyleczenia lub znaczne pogorszenie miejscowe.