Czy przy gruczolaku przysadki może wystąpić PCOS?

Witam, Moja partnerka ma bardzo niestabilny poziom prolaktyny z reguły wysoki przekraczający nawet 1000. Zdiagnozowano gruczolaka, przygtowujemu się do operacji. Jednocześnie pojawiło się podejrzenie o PCOS. W związku z tym, że ostatnia mieszączka spóźniła się o miesiąc i pojawiły się bóle brzycha i wymioty wykonaliśmy badanie krwi. I tak: prolaktyna ponad 1900, progesteron 201, hcg 54000. Dodam, że moja partnerka systematycznie stosuje Belarę. Co może być powodem takich wyników?

Tak wysoki wynik hcg świadczy o ciąży, dlatego przy badaniach należy patrzeć na wartości referencyjne dla kobiet w ciąży.
PCOS również mógł być zdiagnozowany przez lekarza na podstawie wyników badań oraz usg.