Czy przy jednorazowym luźnym stolcu działanie antykoncepcyjne jest zachowane?

Witam, mam pytanie. W dniu dzisiejszym około godziny 14 wystąpił u mnie luźny stolec, następnie o godzinie 15:20 wzięłam tabletkę (4 z nowego opakowania - tabletki biorę już jakiś czas) i po zjedzeniu serka homogenizowanego około 20-30 minut od wzięcia tabletki znów wystąpił luźny stolec. Nie wiem czy mam to podciągnąć pod biegunkę. Czy powinnam brać następną tabletkę? Czy jestem w pełni zabezpieczona? Bo jak czytałam na ulotce to jedynie podobno ochrona się mniejsza przy ciężkich biegunkach, a ja tak owej nie mam. Proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Z góry dziękuje!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pojedynczy luźny stolec nie jest biegunką. Dlatego nie ma potrzeby przyjęcia dodatkowej tabletki. Natomiast dla pewności proponuję dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę przez najbliższe 7 dni.

Pozdrawiam