Czy przy jednostronnym złamaniu żuchwy bez przemieszczenia można zdjąć metalowe druty po 5 tygodniach?

Czy przy jednostronnym złamaniu żuchwy bez przemieszczenia, można zdjąć metalowe druty po 5 tygodniach, a nie po 6 tak jak zalecają lekarze ? Noszę się z zamiarem zdjęcia po 5 tygodniach, a świadomego oszczędzania żuchwy przez ostatni tydzień, ale już bez drutów. Dziękuję.

Witam,
decyzję o usunięciu drutów powinien podjąć lekarz chirurg szczękowy, który wykonywał zabieg - tylko on może ocenić proces naprawczy i zdecydowac o terminie wyjęcia drutów.

pozdrawiam