Czy przy jodochwytności 20% i wynikach takich jak poniżej celowe jest podanie jodu 131?

Moje TSH - 0,351, FT3, antyTPO, antyTG w normie, scyntygrafia tarczycy - wole I stopnia nietoksyczne, usg - wola zamostkowego. Czy zażywanie leku J*** 100 ma wpływ na stopień jodochwytności i jaki jest minimalny okres karencji, by nie miało to znaczenia? Pozdrawiam, nikola 19991

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl