Czy przy krótkowzroczności można ćwiczyć na siłowni?

Witam. Jestem krótkowidzem (-0,75 oboje oczu) miałem też podejrzenie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego (ale 2 kontrole tego nie potwierdziły) - czy mogę spokojnie uprawiać dyscypliny siłowe? Czy ćwiczenie na siłowni nie odbije się negatywnymi skutkami na wadzie mojego wzroku? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Podana przez pana wartość wady -0,75D jest małą krótkowzrocznością.  Przy niej nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń na siłowni, ale poleciłabym badanie kontrolne siatkówki przez lekarza okulistę,  żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam!