Czy przy leczeniu kardiologicznym można stosować tabletki na potencję?

Witam lecze nadciśnienie trzeci rok, biorę tabletki​ karbicomi 16mg 1.25mg i lacipil. Od pewnego czasu mam problemy potencją a moje pytanie to czy mogę brać tabletki na potencję jak camagra lub viagra pozdrawiam

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Niestety działanie leków na nadcisnienie może wywołać problemy z potencją. Proszę zgłosić ten fakt lekarzowi , który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.
Niealeznie na pewno warto podjąć działania prozdrowotne ( aktywnośc fizyczna, właściwie zbilansowana dieta) by obniżyć ciśnienie krwi. Jesli występuje u Pana nadwaga, cukrzyca typu II lub inne jednostki chorobowe dietozalezne warto w tej kwestii skonsultowac się z dietetykiem. Podejcie kompleksowe do problemu nadciśnienia jest najlepszym rozwiązaniem również na problemy z potencją.
pozdrawiam