Czy przy leczeniu psychiatrycznym można pić sok pomidorowy?

Witam.Mam nerwice lękową ,oraz bardzo czesto potas przy dolnej granicy.Biore biblock 2,5.Wczesniej bralem suplementy takie jak katelin i aspargin,ale od ok miesiaca kupuje sok pomidorowy zamiast suplementow i wypijam min 1l wody mineralnej dziennie.Soku pije okolo 0,5 l do 1 l dziennie.Moje pytanie brzmi czy moge pic sok pomidorowy w takich ilosciach,czy jest mozliwosc ze przedawkuje potas i magnez i czy moge go pic biorac biblock.Dodam ze fizycznie jestem idealnie zdrowy.Pozdrawiam.

Witam,

nie widze przeciwwskazań do picia soku pomidorowego- szczególnie iż poziom potasu często sięga dolnej granicy.
Podczas przyjmowania niektórych leków psychiatrycznych jedynie sok grejpfrutowy może wpłynąc na metabolizm leku (blokuje pewne enzymy wątrobowe przyczyniając się do wolniejszego metabolizmu niektórych leków)

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl