Czy przy łożysku przodującym jest ryzyko niedotlenienia płodu?

Dzień dobry! Jestem w 33 tygodniu ciąży. Ostatnie USG potwierdziło łożysko przodujące. Moje pytanie brzmi: czy przy łożysku przodującym jest ryzyko niedotlenienia płodu? Przedwczoraj pojawiło się lekkie plamienie, ale wczorajsze USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości, tzn przepływy w normie, waga maluszka zgodna z wiekiem ciąży. Ruchy czuję tak jak dotychczas. Znalazłam gdzieś informację o zagrożeniu niedotlenieniem przy przodującym łożysku i trochę mnie to martwi. Czy to plamienie może być tego objawem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa najlepiej prowadzącego ciąże konieczna ponowna ocena ginekologiczna przy takich objawach