Czy przy marskości wątroby można się opalać?

Dzień dobry, Chciałem zapytać, czy osoby chorujące na marskość wątroby mogę się opalać? Sam zmagam się z tą chorobą i byłem właśnie u gastrologa i zaznaczył, że jest to całkowicie zabronione. Mógłbym prosić o pomoc? Pozdrawiam

Niestety, ale w tej chorobie nie jest wskazane opalanie się. Proszę wykonywać zalecenia gastroenterologa prowadzącego.