Czy przy marskości wątroby spożywanie alkoholu jest zabronione?

Czy przy marskosci watroby spozywanie alkoholu jest wogole zabronione?

Oczywiście. Alkohol metabolizuje się m.in. dzięki pracy wątroby, przy marskości wątroba jest i tak przeciążona usuwaniem codziennych toksyn, dokładanie jej alkoholu do pracy jest b. złym pomysłem. Nie tylko nie powinno się pić alkoholu ale również stosować specjalną dietę. To b.poważna sprawa, nie można tego zlekceważyć.