Czy przy mięśniakach można ćwiczyć?

Latem ubiegłego roku przeszlam lapariskopowe usunięcie torbieli okolojajowodowej. W tym też czasie zdiagnozowano miesniaka uszypulowaego ok 2 cm. Kilka miesiecy temu powrocilam do dość intensywnej aktywnosci fizycznej m. In bieganie oraz cwiczenia mięśni brzucha. Od jakiegoś miesiaca po cwiczeniach odczuwam ból w klujacy podbrzuszu, który utrzymuje się niekiedy przez kilka dni przypominając ból miesiączkowy. Czy w takim przypadku powinnam się wstrzymać z ćwiczeniami czy też obecność miesniaka w niczym nie przeszkadza?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli chce Pani kontynuować aktywność fizyczną, to sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada i ewentualnie zdecyduje o leczeniu. Być może konieczne będzie usunięcie mięśniaka. Pozdrawiam!