Czy przy mikrogruczolaku konieczne jest cesarskie cięcie?

Dzień dobry, mam 37 lat, jestem w 26 tygodniu ciąży. Mam mikrogruczolaka w przysadce i mój lekarz powiedział mi, że z tego powodu powinnam mieć cesarskie cięcie, a nie rodzić naturalnie, ponieważ może dojść do wylewu w trakcie porodu naturalnego. Bardzo proszę o informację na ten temat.
Pozdrawiam, Monika

Dzień dobry!
Najlepiej w tym temacie zasięgnąć opinii neurologa, który powinien wydać Pani opinię na zaświadczeniu. Zwiększenie przepływu mózgowego i ciśnienia krwi obecne w trakcie porodu można zmniejszyć np. poprzez założenie kleszczy czy próżnociągu położniczego.
Z poważaniem