Czy przy nadciśnieniu mogą pojawiać się stany lękowe?

Czy przy nadciśnieniu mogą pojawiać się stany lękowe??

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, sugerowałabym, że przy stanach lękowych może pojawić się nadciśnienie lub są dwie odrębne choroby. Stan zdrowia fizycznego powinien na pewno ocenić lekarz, a stany lękowe warto skonsultować z psychologiem.
Pozdrawiam
M. Prus

Pod względem psychologicznym0 stany nadciśnieniowe są zagrażające dla życia- może się pojawić lęk lub ujawnić istniejące wcześniej trudności, wyzwolone w związku z potrzebą większej uważności na zdrowie.
Proszę to skonsultować z lekarzem prowadzącym, który w razie czego skieruje do psychologa, psychoterapeuty.

Mogą, ale wcale nie muszą mieć związku z nadciśnieniem. Polecam przekonsultować to z kardiologiem oraz zgłosić się na konsultację do psychiatry lub psychoterapeuty. Pozdrawiam