Czy przy nerwicy może występować apatia i zawroty głowy?

Witam czy w nerwicy sa takie objawy jak zmeczenie rano brak sily straszne bole glowy kregosupa zawroty budzenie sie w nocy I ciogle sny przerwany sen mam stwierdzone ataki paniki pomocy

Witam!
Może występować, chociaż apatia jest bardziej charakterystyczna dla stanów depresyjnych, ale jeżeli chodzi o ew. leczenie to stosujemy leki wręcz identyczne. Różnice bywają w psychoterapii. Natomiast obraz nakreślony przez Pana przemawia bardziej za nerwicą. Leczenie u psychiatry i psychologa.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Przy nerwicy mogą praktycznie występować wszystkie objawy, chociaż nie ma zmian w narządach. Jeżeli zmiany fizyczne zostaną wykluczone to najlepiej skontaktować się z psychoterapeutą. Nie można tez wykluczyć, że czasami może być pomocne wsparcie farmakologiczne. Trzeba jednak wiedzieć, że same leki nie wyleczą nerwicy. Absolutnie nie należy używać alkoholu.