Czy przy niedoczynności tarczycy można pić wody smakowe?

Witam mam niedoczynność tarczycy czy jak co dzień pije wodę smakową to czy nie wpływa na tarczyce ?. Czy jak jem tylko warzywa to jest dobrze czy muszę coś poprawić jaka jest dieta przy tarczycy ważę 90 kg czy mógłbym schudnąć czy nie da rady schudnąć przy niedoczynność tarczycy proszę o odpowiedź

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Dieta przy niedoczynności tarczycy to bardzo istotna kwestia, mająca wpływ na zdrowie, wagę i ogólne samopoczucie. Można oczywiście schudnąć, jeśli jest taka potrzeba, ale dietę ustala się indywidualnie dla danej osoby, w zależności od jej stanu zdrowia, stylu życia, aktualnego jadłospisu itp.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Witaj,

Najważniejsze by dostarczać odpowiednią ilość błonnika, warzywa jak i owoce dostarczają ich w znaczących ilościach. Dostarczają również wielu witamin i minerałów dlatego należy pamiętać o urozmaiceniu.

Wody smakowe jeśli przygotowywane samemu są lepszym wyborem od tych kupowanych. Do zwykłej wody niegazowanej można dodać soku z cytryny, limonki, pomarańczy, jabłka.

W kwestii odchudzania tutaj trzeba się przyjrzeć całemu odżywianiu oraz czy niedoczynność jest leczona pod nadzorem lekarza. Dodatkowo należy pamiętać również o aktywności fizycznej natomiast by nie była zbytnio intensywna. W połączeniu tych wszystkich składowych odchudzanie jest jak najbardziej możliwe.

Serdecznie pozdrawiam
Robert Lipert
Mój Dietetyk Lublin
https://www.facebook.com/MojDietetykLublin/