Czy przy niedoczynności tarczycy można stosować Microgynon 21?

Dobry wieczór , byłam dzisiaj pierwszy raz i ginekologa i przepisał on mi tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 , ale zapomniałam mu powiedzieć ( ze stresu przed pierwszym razem ) ze mam niedoczynność tarczycy i nikt euthyrox 75 . Czy mogę je zażywać ?

Dzień dobry,

oczywiście najlepiej będzie jeżeli skontaktuje się Pani z lekarzem prowadzącym, natomiast zasadniczo nie powinny wpływać na pozostałe leki i wchodzić z nimi w interakcje.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga