Czy przy niedoczynności tarczycy powinnam wykonać inne badania?

Witam, od lat choruję na niedoczynność tarczycy w przebiegu z Hashimoto. Mam regularnie (raz w roku) robione usg tarczycy na którym poza widocznego stanu zapalnego nie ma nic niepokojącego). Martwi mnie jednak że od lat nie mam wykonywanych badań krwi innych niż tsh. Wcześniej ufalam lekarzowi ale zaczęłam się zastanawiac, jak często powinno się badać np przeciwciała czy inne? Czy faktycznie samymi wynikami tsh i usg można skutecznie leczyć? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartosz Domagała

W tej chorobie rutynowo sprawdza się wymienione przez panią parametry. Jednak wszystko zależy od objawów jakie Pani prezentuje. O wykonaniu pogłębionej diagnostyki decyduje lekarz, który panią prowadzi i zna objawy i choroby współtowarzyszące.