Czy przy nieregularnych cyklach jest możliwość w miarę skutecznie obliczyć owulację?

Dzień dobry, od okołu trzech lat monitoruję swoje cykle, są one bardzo nieregularne. Od stycznia zeszłego roku mój najdłuższy cykl trwał 39 dni a najkrótszy 27. Zdaję sobie sprawę iż kalendarzyk nie jest formą antykoncepcji, ale z moim obecnym partnerem jest to jedyna metoda która nam odpowiada obydwoje. Dlatego chciałabym zapytać czy przy tak nieregularnych cyklach jest możliwość w miarę skutecznie obliczyć owulację/miesiączkę? Ostatnie moje trzy cykle trwały 32 dni, 34 dni i 33 dni.

Renata GrzechociĹska

Niestety przy nieregularnych cyklach nie ma takiej możliwości.