Czy przy niewydolności żylnej można wykonać zabieg drenażu limfatycznego?

Witam ! Mam obrzek limfatyczny lewej stopy już od roku .Nic jak do tej pory mi nie pomogło. Choruje na niewydolnosc zylna .Ta noga była operowania dwa razy na zylaki .Moje pytanie brzmi :czy przy niewydolnosci zylnej można robić zabiegi drenazu limfatycznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie jest tło niewydolności żylnej? Czy była jakaś zakrzepica? Napewno konieczne jest jej wykluczenie. Proszę koniecznie udac sie do lekarza chirurga.

Dzień dobry,

W przypadku niewydolności żylnej drenaż limfatyczny jest wskazany, natomiast powinien on być poprzedzony dokładną konsultacją ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie.