Czy przy PCOS mogą wystąpić problemy z krzepliwością?

Dzień dobry, Mam 24 lata. Z powodu PCOS zostały mi przypisane tabletki antykoncepcyjne, a tuż przed rozpoczęciem zrobiłam badania na krzepnięcie. Norma dla ddimerów jeszcze przed rozpoczęciem ich stosowania była dwukrotnie przekroczona, jednak wspólnie z lekarzem ustaliliśmy, ze będę kontynuować antykoncepcję ale powtórzę badania za 1-2 miesiące i jak wyniki będą wyższe to wtedy odstawię. Stosuję dietę w 95% roślinną, jestem szczupła, co prawda pracę mam siedzącą ale 2 razy w tygodniu jestem na siłowni i swoją kondycję uważam za dobrą. Nie mam żylaków, jedyne problemy jakie miałam przed rozpoczęciem antykoncepcji to były popękane naczynka. A jednak zauważyłam ze powychodziły mi żyły na nogach, klatce piersiowej, brzuchu i stopach. Czuję dyskomfort jak mam cały dzień nogi w butach mimo, ze nie są zbyt ciasne, to samo ze skarpetkami - wieczorem mam odciski wokół kostek, które długo nie chcą zejść. Nie palę papierosów i nigdy nie paliłam. Co może być przyczyną moich problemów z krzepliwością skoro jeszcze przed kuracją hormonalną normy były przekroczone?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

nic nie pisze Pani o ilości przyjmowanych płynów/ zwłaszcza wody - ich zbyt niska podaż może byc przyczyną nadmiernej krzepliwości krwi.
Jakie są wyniki cholesterolu LDL? Czy cierpi Pani na alergię?

pozdrawiam