Czy przy pęcherzyku tej wielkości powinien już być widoczny zarodek?

Mam 31 lat, od zawsze bardzo nieregularne miesiączki (co 3-4 miesiące). Od sierpnia staramy się o dziecko. Miesiączkę miałam 15 sierpnia, kolejną 27 października. 3 tygodnie temu pojawiła się malutka kropeczka na USG. Lekarz kazał przyjść za 2 tyg., aby potwierdzić ciążę. Dnia 22 grudnia (po 2 tygodniach od poprzedniego USG) pojawił się pęcherzyk ciążowy (GS 16,4 mm), jednak nie widać zarodka.
Czy przy pęcherzyku tej wielkości powinien już być widoczny zarodek? Ponieważ prawidłowe obliczenie wieku ciąży jest praktycznie niemożliwe przy moich cyklach. Lekarz mówił, iż są dwie możliwości:
1. Zbyt wczesna ciąża.
2. Puste pęcherzyk ciążowy.
Czuję się bardzo dobrze, choć sporadycznie pojawiają się delikatne bóle brzucha. Proszę o pomoc. Czy to możliwe, że zarodka jeszcze nie widać?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Lekarz ma rację. Są te dwie możliwości. Można poczekać na USG za kolejne 7 dni, by zobaczyć czy będzie zarodek. Może Pani też zrobić poziom beta HCG z krwi i powtórzyć go za 2 dni. O dobrze rozwijającej się ciąży będzie świadczyć jego dwukrotny wzrost.
Z poważaniem