Czy przy pierwszym cyklu przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych ochrona jest zachowana?

Witam, rozpoczełam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych bez krwawienia i teraz jest 9 dzien ich stosowania, czy po pierwszym skonczonym opakowaniu (21 tabletek) oraz 7 dniowej przerwie i rozpoczecie nowego opakowania będę już chroniona przed ciązą? Pani Doktor co to znaczy ze nie bedzie 100% zabezpieczenia przy stosowaniu 1 opakowania? Czy po pierwszym cyklu kiedy wystapi krawienie i rozpoczecie nowego drugiego opakowania bede juz chroniona przed ciaza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pełna ochrona antykoncepcyjna jest zachowana jeżeli kobieta rozpoczyna stosowanie tabletek w pierwszym dniu cyklu. W innym przypadku nie można określić czy skuteczność tabletek jest 100procentowa. Stąd też poleca się stosowanie dodatkowej metody ochronnej. W kolejnym cyklu po przerwie nie będzie to już konieczne. Nie jest też ważne czy wystąpi czy też nie krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie rozpocznie Pani po 7 dniowej przerwie.