Czy przy podanych objawach należy wykonać badanie krzywej insulinowej?

Witam, Mam pytanie w związane z problemami hormonalnymi. Parę lat temu została stwierdzona u mnie insulino oporność na co został przepisany Glucophage dawka 1500mg dziennie. Dodatkowo miałam bardzo duże problemy z menstruacją (a raczej jej brakiem) na co została przepisana luteina co pomogło uregulować miesiączki. Z pewnych względów postanowiłam zrezygnować z brania leków ponad rok temu. Od tego czasu mam znowu nieregularne miesiączki (co 2-4 miesiące), straszne problemy z trądzikiem oraz z wahaniem wagi (na przełomie tygodnia dochodzi nawet do różnicy 6kg). Dodatkowo po każdym posiłku walczę ze snem. Badania morfologiczne (poza bardzo wysokim cholesterolem), USG, androstendion, testosteron, insulina, DHEA, glukoza na czczo oraz prolaktyna są w miarę w normie. Kiedy zapytałam się Pani doktor skąd problem y z miesiączką, gospodarką wodną, trądzikiem usłyszałam, że taki już mój urok i zostały mi przepisane leki na wywołanie miesiączki oraz jakieś hormony które powinny pomóc. Nie wiem czy chce brać hormony, bez wiedzy co jest przyczyną zaburzeń. Bardzo proszę o poradę czy brać leki zgodnie z zaleceniem lekarza czy np. wykonać krzywą insulinową i szukać porady u innego endokrynologa?

Niestety nie wiem co konkretnie zostało zalecone, powinna Pani pójść do ginekologa, który zleci to co trzeba. Test obciążenia glukozą można zlecić, pytanie jaka jest glukoza na czczo. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielania odpowiedzi ze strony portalu.