Czy przy podejrzeniu uszkodzenia pierścienia rotatorów można pracować fizycznie?

Czy z mogę pracować fizycznie z podejrzeniem uszkodzenia pierścienia rotatorów? Jestem pracownikiem dużego marketu. Moja praca polega tylko na wykładaniu towaru na półki przez 8 godzin dziennie. W wyniku licznych przeciążeń odczuwam silny ból w barku. W opisie zdjęcia RTG jest napisane : Drobne zwapnienie w okolicy guzka większego kości ramiennej - najpewniej uszkodzenie pierścienia rotatorów. Ortopeda u którego byłam zastosował blokadę w ramię, zalecił nie przeciążanie ręki, ale do pracy kazał wrócić. Fizjoterapii nie zalecił, zwolnienia lekarskiego nie dał. Czy powrót do pracy jest dla mnie bezpieczny? Boję się że może dojść do dalszych uszkodzeń.

W Pani grupie wiekowej bardziej prawdopodobne są zwapnienia w ścięgnach stożka rotatorów, niż ewidentne uszkodzenie. Sama blokada może nie wystarczyć, niekiedy konieczne jest wypłukanie zwapnień pod usg. Zwykle wskazana jest rehabilitacja i dalsza diagnostyka (usg, mri). Ograniczenie obciążeń też jest wskazane.