Czy przy poniższych wynikach mogę mieć toczeń?

Witam,czy przy ujemnym dsDNA i ANA 1:80 ( nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciwjądrowych) mogę mieć tocznia? Mam charakterystyczny rumień na twarzy(od kilku miesięcy go mam), łatwo się męczę bolą mnie stawy przy dotyku. Choruje na przewlekle zapalenie błony śluzowej żołądka, chorobę afektywna dwubiegunowa. Morfologia ,Ob,crp ,mocz ,HIV,WZW itp w normie. Dodam,że mam skrajny niedobór witaminy D - 9 a min. to 30

Dzień dobry, rozpoznanie tocznia można postawić na podstawie występowania objawów klinicznych, dolegliwości, nieprawidłowych wyników morfologii oraz obecności przeciwciał. Jeżeli coś Pana niepokoi proszę udać się do poradni reumatologicznej. Proszę także suplementować wit. D.