Czy przy problemach z zastawką można ćwiczyć?

Dzień dobry Chciałabym zapytać czy prawdą jest że osoby z wadą serca wrodzoną m.in dwupłatkową zastawką BAV którą prawdopodobnie posiadam, (mówię prawdopodobnie gdyż Pani kardiolog w USG stwierdziła że nie widzi u mnie tego trzeciego płatka, przez wzgląd na to iż nie mam w sercu żadnych zwapnień i serce wg kardiologa mam czyste, dodam tylko że zdrowo się odżywiam żadnych używek ,nie spożywam żadnego alkoholu i nie palę papierosów, nawet kawy nie piję i powiem szczerze to w sumie nawet nie wiem do końca czy mam wadę czy też nie ale słyszałam iż osoby które mają Bav powinni ograniczyć wysiłek fizyczny by nie doszło w przyszłosci do problemów z zastawką czy to prawda? Lubię biegać, ćwiczyć fitness czy powinnam z tego zrezygnować bądż ograniczyć? Jeśli ograniczyć to na jak wiele mogę sobie pozwolić żeby nie mieć w przyszłości problemów z zastawką?Czy np bieg lekkim truchtem, intensywniejszy spacer i ćwiczenia fizyczne są dozwolone?ile godzin dziennie? jak to rozłożyć by nie obciążać serca. Proszę o poradę gdyż nie chce rezygnować z tak ważnej dla mnie aktywności fizycznej. Z odpowiedz z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do kardiologa i wykonać próbę wysiłkową która ew wskaże zaburzenia pracy serca .