Czy przy refluksie mogę odczuwać pieczenie, ból i kłucie w klatce piersiowej?

Witam choruje na refluks żałądka od 1,5 roku biore lek mesopral 2x dziennie i moje pytanie brzmi czy przy tej chorobie moge odczuwac pieczenie ,ból, kłucie w klatce piersiowej i jakby prad przechodził przez klatke piersiowa i po lewej stronie klatki tak koło serca , ból pleców. te objawy pojawiaja sie czesto a czasami mam ze dobrze sie czuje. powiem tez ze mam skurczowe wypadnie płatka zastawki mitralnej i tez biore leki conkor 1,25 mg.

Lek. Paweł Szadkowski

Wyżej wymienione objawy mogą częściowo wynikać z choroby refluksowej przełyku, jednakże wymagają dokładniejszej oceny przez pani lekarza prowadzącego (poszerzenia wywiadu) i wykluczenia m.in. przyczyn kardiologicznych.