Czy przy refluksie żołądkowym mogą występować uciski w nadbrzuszu?

Witam czy przy refluksie zoladkowym mogą występować uciski w nadbrzuszu tak jak by mnie ktoś od środka sciskal chwilowe klucia w nadbrzuszu i pod lewa piersia mdłości gazy lekkie pieczenie w nadbrzuszu ciężkośc w żołądku i puste odbijanie nawet na czczo lub po napięciu się zwykłej wody niegazowanej dodam że ciągle spływa mi wydzielina po tylnej ścianie gardła rtg zatok ok. Najgorsze są te mdłości i uczucie rozdetego żołądka. Jestem też typem Panikary hipochondryczki boję się że to cos poważnego

Proszę udać się do lekarza i opowiedzieć o swoich objawach. Opisane objawy mogą świadczyć o przepuklinie rozworu przełykowego. W stanie tym żołądek jest jakby wciągany do przełyku, co może powodować opisane dolegliwości bólowe. Koniecznie należy wprowadzić regularne lekkostrawne posiłki, co 2-3 godziny małe porcje jedzenia. Proszę nie robić sobie zbyt długich przerw między posiłkami, bo będzie to zaostrzało objawy refluksu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.