Czy przy rwie kulszowej mogą zacząć ćwiczyć z fizjoterapeutą?

Czy przy rwie kulszowej i codziennym bolu posladka i lydki moge zaczac cwiczyc z fizioterapeuta? Dziekuje

Przy występującym bólu na pewno warto spotkać się z fizjoterapeuta, który za pomocą znanych mu technik rozluźni odpowiednie segmenty i partie mięśniowe przyczyniając się do występowania bolesności. Po zniwelowania bólu jak najbardziej wskazane jest wykonywanie ćwiczeń pod kierunkiem fizjoterapeuty.

Witam,

Z całą pewnością lepiej jest ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty niż samemu. Zachęcam, aby wybrał się Pan do kogoś takiego w swoim mieście, po wywiadzie i testach będzie można dostosować indywidualne ćwiczenia w zakresie Pana komfortu.

Witam. Rwa kulszowa to często bagatelizowany problem, a z pozoru niewinny ból pleców promieniujący do pośladków, nóg a nawet stóp ma swoją przyczynę na poziomie kręgosłupa i w niedługim czasie może doprowadzić do dużo poważniejszej patologii, której leczenie zachowawcze może trwać długo, a nawet być nieskuteczne i wymagać zabiegu chirurgicznego.
Warto zając się problemem jak najszybciej bo w początkowym etapie rwy fizjoterapia jest prosta i dość szybko przynosi efekty. Fizjoterapeuta pokaże też jakie ćwiczenia można wykonywać samodzielnie i jak zadbać o kręgosłup aby podobne dolegliwości nie powróciły.
Pozdrawiam.