Czy przy stanie zapalnym można usunąć zęba?

Witam Proszę o fachową podpowiedź co mogę zrobić w mojej sytuacji:od około tygodnia troszkę bolał mnie jakby ząb aż po paru dniach ból się bardzo nasilił,spuchło podniebienie i zaczęła zbierać się ropa.Byłem u chirurga stomatologa,zrobiłem pantomogram i okazało się że w górnej czwórce,której jest brak został sprzedany paru lat korzeń.Lekarz naciął ropień i przepisał antybiotyk,który już biorę 4 dni,poprawa jest ale jest jeszcze ropa i trochę spuchnięte podniebienie i właśnie tutaj mam nurtujące pytanie:Dzisiaj stomatolog chce mi chirurgicznie go usunąć i stąd moje obawy czy jeszcze w stanie zapalnym można go usunąć?i jest jeszcze jedna obawa bo 2 lata temu przeszedłem rozległy zawał,mam niewydolność serca,biorę płacić lek rozrzedzający krew .Nie wiem co mam zrobić aby zminimalizować zagrożenie. Będę ogromne wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Bogdan

Wskazana zgoda lekarza rodzinnego na zabieg stomatologiczny (usunięcie zęba) w warunkach ambulatoryjnych.Jeżeli taka będzie chirurg stomatolog może wykonać zabieg w osłonie antybiotykowej.