Mężczyzna , 28 lat Witam robilem ostatnio badania na wątroboe. Wyniki to Aminotransferaza alan(norma 8-38)-51, Aminotranferaza aspa(n10-40)-40,2 oraz bilirubina całkowita (norma 0,2-1,2) -2,87.Czytałem na forach, lże trzeba udać się do lekarza itp.Wspomnę,że piję alkohol średnio 2 szklanki wina w miesiącu ! Okazyjnie !! Ćwiczę bardzo dużo, rano biegam średnio 4km 4x w tyg do tego ćwiczenia wydolnościowe. Nie wiem jak zbić te wyniki. Kiedyś zrobiłem tydizen przerwy od sportu a bil wzrosła. Czy Ostropest pomoże ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Bilirubina – Bilirubina to główny, końcowy produkt przemiany hemu. Powstaje ona w wyniku przemiany hemoglobiny krwinek czerwonych, która po uwolnieniu z nich zostaje przekształcona przez makrofagi do biliwerdyny, a później do bilirubiny. Następnie wolna bilirubina łączy się z albuminami osocza i w takiej postaci jest transportowana do wątroby, gdzie w hepatocytach jest sprzęgana z kwasem glukuronowym tworząc glukuroniany bilirubiny wydzielane do żółci, a z nią do jelita.
  • Ziołolecznictwo – Ziołolecznictwo to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych z naturalnych bądź przetworzonych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych oraz ich stosowaniem w terapii chorób. Ziołolecznictwo to także pojęcie z dziedziny medycyny alternatywnej.
Artykuły na ten temat
Zioła na różne dolegliwości

5 sposobów na naturalne oczyszczenie trzustki

5 sposobów na naturalne oczyszczenie trzustki

Detoks trzustki Troszczymy się kondycję wątroby i jelit, a o trzustce często zapominamy. Jest to organ, który jest odpowiedzialny między innymi za produkcję i wydzielanie hormonów, mających za zadanie regulację stężenia glukozy we krwi oraz wytwarzanie...